KONST / Litografier / Färglitografi 12689311
nr 1268 9311
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 90/385. Motivet: 31x40 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 12 augusti 2019
kl 20:22:02
12/8 00:49:40
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson